Znajdujesz się w: Strona główna > Artykuły > O choinka - czyli co?

O choinka - czyli co?

IMG_20160904_190523_z9gb2ejpg

IMG_20151219_144251_6vutkkjpg

IMG_20141214_095446_dk85tvjpg

Choinka to potoczna nazwa drzewka bożonarodzeniowego, ale też pod tym pojęciem kryją się wszelkie rośliny iglaste, których nie znamy nazwy gatunkowej.


Już od kilku sezonów zdecydowanie wybieramy żywe drzewka, a nie te sztuczne. Ceny roślin zaczynają się od 30-40 złotych, a kończą na kilkuset. Decydując się na zakup żywego drzewa na potrzeby dekoracyjne, wybieramy między roślinami ciętymi i tymi w doniczkach. Te w doniczce mają spore szanse na przetrwanie po posadzeniu w gruncie, jeśli macie odpowiednie warunki by je przechować do wiosny.


Mamy do wyboru gatunki: sosny, jodły oraz świerki i dosyć łatwo można je rozróżnić. Sosny (Pinus) charakteryzuje to, że mają najdłuższe igły. Z jednego miejsca wyrasta po kilka igieł, najczęściej 2, 3 lub 5. Jodły (Abies) mają zwykle spłaszczone krótkie igły, zakończone stopką i bardzo regularny układ konarów. Te są ułożone w okółki i co roku przybywa po 1. Świerki (Picea) rosną podobnie, ale nieco mniej regularnie. Ich igły osadzone są na trzonkach i dosyć szybko opadają po przesuszeniu.


Wszelkie mity na temat lasów iglastych brutalnie wycinanych na potrzeby rozkapryszonych konsumentów, zostały na dobre obalone. Teraz należy udać się np.do punktu Nadleśnictwa danego regionu i wybrać to po prostu idealne drzewo. Wybór jest spory, ogranicza nas tylko budżet i ... wysokość mieszkania.

data utworzenia/modyfikacji: 29 grudzień 2016 o 16:57:12

słowa kluczowe: "dobór roślin"

Zainteresuje Cię też na pewno:

Ozdobność drzew w czterech porach roku

Kwietniki

Plac zabaw: projektowanie

Wyszukiwarka