Znajdujesz się w: Strona główna > Garden design > Garden design: Otwarte przedogródki

Garden design: Otwarte przedogródki

87d6cddc8d446e4668e6992dcfbc7612_h4c78ejpg

9fc80f8e7d152918de1cdd568995a7e6_cm7rvkjpg

Brak ogrodzenia od strony frontowej domu, widujemy raczej w amerykańskich filmach niż w naszej okolicy. Otwarte przedogródki nie są popularne, chociaż budzą w nas same pozytywne emocje.Rezygnacja z ogrodzenia mówi wiele o właścicielach domu, świadczy o ich otwartości i gościnności. Takie zaproszenie wysłane w świat ma niezwykłą wartość pozytywną. 

Jest kilka problemów, jakie niesie ze sobą posesja z otwartą strefą przedogródka. To z pewnością wpływa na poczucie bezpieczeństwa, dlatego należałoby przemyśleć kwestię odpowiedniego oświetlenia. Warto zrezygnować z nasadzeń gęstch i wysokich krzewów. Trzeba dodatkowo wziąć pod uwagę odwiedziny intruzów w postaci okolicznych bezpańskich psów, które mogą zaniczyścić nasz przedogródek. Utrapieniem mogą być też śmieci, które z łatwością znajdą się na terenie posesji. Jest jeszcze kłopot z kierowcami, którzy moga odebrać nasz przedogródek jako udostępnienie miejsca do parkowania. 

Zanim redykalnie zrezygnujecie z ogrodzenia od strony frontu, można wprowadzić rozwiązanie kompromisowe. Proponuję nasadzenia niskiego żywopłotu (np. z berberysu). Z jednej strony zachowujecie otwartą przestrzeń, a zdrugiej pozostaje wyraźnie wyznaczona granica działki.


foto pinterest

data utworzenia/modyfikacji: 01 wrzesień 2015 o 13:17:45

słowa kluczowe:

Zainteresuje Cię też na pewno:

Garden design: Ogród w stylu formalnym

Garden design: Ogród w stylu wiejskim

Garden design

Wyszukiwarka