Znajdujesz się w: Strona główna > Artykuły > Urządzamy ogrodowy kącik dla dzieci

Urządzamy ogrodowy kącik dla dzieci

Projektując miejsce dla dzieci w ogrodzie możemy wybierać w bogatej ofercie domków. Różnią się one przede wszystkim wielkością i materiałem z jakiego zostały zbudowane - jaki wybrać?

 

foto http://www.beaversc.pl

 

Domki mogą być ustawiane na trawniku lub umieszczone na drzewie, samodzielne lub w zestawie z urządzeniami dla dzieci takimi jak: zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownica, ścianka do wspinaczki. Mogą być wykonane z drewna lub plastiku. Niektóre są całkiem rozbudowane, mają werandę a nawet okiennice. 

Do mnie trafia oferta firmy zajmującej się urządzaniem placów zabaw dla dzieci. Te domki są niezwykłe, oryginalne, przede wszystkim bezpieczne, a elementy mechaniczne są ręcznie wykonane. Do ich budowy użyto drewna sosnowego zabezpieczonego przed zniszczeniem czynnikami atmosferycznymi. Nie są zbudowane z równych desek i przez to wyglądają ciekawie. Domek na kołach, Domek Ptaszysko czy Księżycowy są naprawdę godne uwagi. Na stronie http://www.beaversc.pl można znależć informację, że firma wykonuje też domki na specjalne zamówienia. Możecie sami zaprojektować wymarzone miejsce dla dzieci w ogrodzie.

Projektanci stworzyli pomysłowe budowle, wykorzystując liny, opony, czy drabink,i przez to zachęcają dzieci do aktywności fizycznej i nie tylko. Projekt "Kopalni Diamentów" jest rewelacyjny, pobudza wyobraźnię maluchów wprowadzając do zabawy przepływającą wodę!

 

Jeśli zdecydujecie się na urządzanie kącika dla malucha zwróćcie uwagę na dostosowanie takiego miejsca do wieku dziecka i na bezpieczeństwo zabawy.

 

 

 

 

foto http://www.beaversc.pl

data utworzenia/modyfikacji: 07 marzec 2014 o 09:58:18

słowa kluczowe: projektowanie

Zainteresuje Cię też na pewno:

Zasady projektowania nasadzeń przy budynkach

Kwietniki

Plac zabaw: projektowanie

Wyszukiwarka