Znajdujesz się w: Strona główna > Artykuły > Roślinne MUST HAVE w trendach wnętrzarskich

Roślinne MUST HAVE w trendach wnętrzarskich

Wraz ze zmieniającymi się trendami w urządzaniu wnętrz, podążają konkretne aranżacje roślin. Jest kilka bardzo poszukiwanych gatunków, które podbiły serca miłośników zieleni. Robią karierę na blogach i instagramie. Wszscy chcą je mieć, albo za chwilę będą chcieli. Są tak bardzo popularne, że hodowcy często decydują się na ich sprzedaż on-line bezpośrednio do klienta detalicznego, omijając kwiaciarnie.

Te najbardziej aktualne na top liście to:

aHR0cCUzQSUyRiUyRmkxMDY4LnBob3RvYnVja2V0LmNvbSUyRmFsYnVtcyUyRnU0NDElMkZob21lc2ljazEyJTJGcGxhbnQxX3pwc2tnNTlnaXJ4LmpwZw_r9maa7.jpg

pilea peperomiowata Pilea peperomioides

Niewielka roślina, którą łatwo rozpoznasz po charakterystycznych okrągłych liściach. Szybko rośnie i się rozmnaża. Nieskomplikowana w hodowli.

d06d6ff0794297185da57134c66f2e40_ddg2kb.jpg

monstera dziurawa Monstera deliciosa

Może osiągać spore rozmiary. Swoją nazwę zawdzięcza efektownym liściom, które się zmieniają w zależności od wieku rośliny. Może rosnąć wszędzie z wyjątkiem miejsc o bezpośrednim nasłonecznieniu.

Plantsandwhitedecor1_3hwyww.jpg

starzec Senecio rowleyanus

Nigdy nie pomylisz go z innym sukulentem. Jego listki mają formę kuleczek służących do magazynowania wody w czasie suszy. Potrzebuje dużo słońca i ciepła, źle znosi zraszanie i nadmiar wilgoci.

5642641894_d7e6ef1624_b_eaeuwz.jpg

rozchodnik Sedum burrito

Jego pędy mają gęsto ułożone mięsiste wałeczki w lekko sinym odcieniu. Każdy z tych wałeczków łatwo się oddziela i jako sadzonka liściowa szybko się ukorzenia. Bezwzględnie nie toleruje nadmiaru wilgoci.

HimmeliDiamondAirPlantOrnament_1_0_1a_gw9p5e.jpg

oplątwa Tillandsia

Niezwykle oryginalna roślina ze względu na to, że nie wymaga posadzenia w standardowej donicy z podłożem - wodę czerpie z powietrza. Totalnie odmieniła możliwość aranżacji roślin we wnętrzach.


To, że dzisiaj polujemy na te rośliny wcale mnie nie dziwi. Jak sobie przypominam, zawsze były takie gatunki, które były akurat modne i chcieliśmy je mieć. Ja wspominam fikusa sprężystego, który miał większe możliwości niż wysokość naszego mieszkania. Pamiętam też jak mama chwaliła się sąsiadce pierwszym storczykiem, jaki dostała. Wtedy taka niespotykana roślina zachwycała wszystkich.

Obecnie, równie dużą wagę przywiązujemy zarówno do wyboru gatunków, jak do ich ekspozycji. Proste formy kwietników, zastosowanie wieszadeł (makramy i kokedamie), odrzucenie donic z tworzyw sztucznych na rzecz materiałów naturalnych to zdecydowany silny trend, który utrzymuje się już od wielu lat.


fotografie pinterest

data utworzenia/modyfikacji: 15 czerwiec 2017 o 21:59:02

słowa kluczowe:

Zainteresuje Cię też na pewno:

Zasady projektowania nasadzeń przy budynkach

Ozdobność drzew w czterech porach roku

Pnącza

Wyszukiwarka