Znajdujesz się w: Strona główna > Artykuły > I jeszcze bukszpan - do koszyczka

I jeszcze bukszpan - do koszyczka

Bukszpan wieczniezielony (Buxus sempervirens) jest bardzo chętnie sadzony w polskich ogrodach. Idealnie nadaje się do tworzenia żywopłotów, jako nasadzenia soliterowe w formie topiar i na rabatach jako element zimotrwały.


Ten gatunek jest ozdobny z liści, są ciemnozielone, skórzaste, drobne, ale gęsto osadzone nakrzyżlegle. Odmiany różnią się od siebie kształtem blaszki liściowej, może być bardziej okrągła lub wydłużona.


Rośliny są niewysokie i charakteryzuje je powolny wzrost. Można je kupić w formie już przystrzyżonej, jako różnej wielkości kule, stożki czy świderki. Z łatwością można samemu nadawać im kształt i z czasem go utrzymywać przy pomocy nożyc do strzyżenia.


Bukszpan jest niewybredny co do gleby, nie może być ona jedynie skrajnie sucha czy nadmiernie mokra. Gatunek ten można stosować na stanowiska, na których niewiele roślin ma szansę przeżyć. Doskonale nadaje się na miejsca zacienione, zaciszne, pod drzewami czy od północnej strony budynków.


Bukszpan na zawsze wpisał się w tradycję ozdabiania koszyków i stołów wielkanocnych. Jest niezastąpionym elementem dekoracyjnym w świątecznym czasie.foto pinterest.com

data utworzenia/modyfikacji: 17 kwiecień 2017 o 11:59:48

słowa kluczowe:

Zainteresuje Cię też na pewno:

Ozdobność drzew w czterech porach roku

Zarys historii zielonych dachów

Mech - zmora niejednego miłośnika zielonego trawnika.

Wyszukiwarka